Site Loader

Chcąc realizować zamówienia publiczne, trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem znaleźć informacje o przetargu, przygotować wymagane dokumenty i zgłosić w nim swój udział. Warto wiedzieć, że zamawiający każdorazowo zobowiązany jest do publikacji ogłoszeń o przetargach. Zatem gdzie należy szukać informacji o nowych przetargach drogowych?

Biuletyn Informacji Publicznej

Informacje o przetargach drogowych opiewających na kwotę powyżej 30 tysięcy euro można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej danego organu lub podmiotu państwowego. Co ważne, do tworzenia stron internetowych dla BIP zobowiązane są wszystkie instytucje władzy publicznej i samorządowej oraz wszelkie organy państwowe. Przetargi drogowe mogą na tego typu stronach znajdować się w osobnej zakładce lub w dziale zbiorczym.

Informacje o przetargach drogowych opiewających na kwotę powyżej 30 tysięcy euro można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej danego organu lub podmiotu państwowego

Pozostałe miejsca, w których można znaleźć informacje o przetargach

Przetargi drogowe lub inne przetargi publiczne opiewające na niższe kwoty, można znaleźć na:

  • Tablicach ogłoszeń w siedzibie organu zamawiającego
  • Stronach internetowych podmiotów ogłaszających przetargi
  • Internetowych wyszukiwarkach przetargów drogowych, budowlanych etc.

Najwygodniej jest korzystać z wszelkiego rodzaju wyszukiwarek internetowych, które znajdują się na specjalnie dedykowanych do tego celu portalach. Plusem tego rozwiązania jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu ogłoszeń o przetargach z najróżniejszych dziedzin. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie filtry w wyszukiwarce i w zależności od preferencji można szybko oraz wygodnie wyszukać potrzebne dla siebie informacje. Ponadto, na tego typu stronach umieszcza się także informacje odnośnie terminów,, w jakich należy składać wnioski, finalnej wartości konkretnego zamówienia oraz wymaganego wadium. Dzięki tym wskazówkom od razu wiadomo, który przetarg jest w zasięgu możliwości danej firmy i nie trzeba marnować czasu na długotrwałe studiowanie informacji o wszystkich przetargach. Ponadto wiele portali z wyszukiwarkami przetargów umożliwia również wyszukiwanie zamówień w konkretnych lokalizacjach, co znacznie przyspiesza cały proces. Natomiast gdy już uda się znaleźć optymalne przetargi drogowe, można spokojnie przystąpić do przygotowania stosownego wniosku oraz sporządzenia potrzebnej dokumentacji.

W poszukiwaniu informacji o przetargach drogowych najważniejsze jest, aby na bieżąco monitorować wszystkie miejsca, gdzie tego typu ogłoszenia są umieszczane. W tym celu warto korzystać z internetowych wyszukiwarek, które stanowią dobrą bazę ogłoszeń i są regularnie aktualizowane.

 

Bogdan